VYZKOUŠENO: Kurz pro ženy ve vedoucích pozicích

excited-1280963_1280.jpg

Přerůstá ti firma už přes hlavu? V práci nic nestíháš, a tak musíš trávit v kanceláři i páteční večery? Potom je nejvyšší čas najít si kurz pro ženy manažerky. Jeden jsem vyzkoušela i já, můžu říct, že jsem byla vskutku nadšená.

Celkem jsem se na kurz těšila, navíc ho měl vést paradoxně muž. Den před kurzem mi přišla připomínající pozvánka v krásných roztomilých barvách. Druhý den v osm ráno jsem tedy vstala a vydala se do pražského Hubu. Příjemné prostředí znám, takže pro mě nebylo nic nového. Věděla jsem, že se zde budu cítit dobře, tedy tak jako pokaždé. Hned v úvodu jsem zjistila, že na kurzu nás bude pouze šest. Tento počet je tak akorát vyhovující, protože se člověk nestydí na nic zeptat, může řešit konkrétní problémy a navrhnout řešení. Poznala jsem i nové tváře s podobným smýšlením, jako mám já, což pro mě bylo opravdu potěšující.

Prvně jsme se všechny seznámily s panem lektorem. Ten nás informoval o tom, co všechno během nadcházejících hodin probereme. Harmonogram byl rozdělen do bloků po 90 minutách, přičemž každý blok byl zaměřen na konkrétní manažerskou oblast. Velice mě zaujala psychologická část, která se zaměřovala na charakteristické rysy jednotlivých lidí, jak je probudit, poznat a využít co nejlépe. Zároveň jsem zjistila, jaký jsem psychologický typ já sama. Lektor nám navíc ukázal, jak pracovat na svém osobním rozvoji.

Mezi bloky byly coffee break a oběd. V dalších blocích nám lektor říkal o motivaci lidí, time managementu a delegaci úkolů. Naučila jsem se, že je opravdu důležité umět říct NE, stejně tak i umět posoudit, zda poptávku vzít, nebo nikoliv.

Odcházela jsem plná dojmů a namotivovaná začít pracovat na změnách. Celkově můžu manažerský kurz doporučit a není vyloučené, že nenavštívím ještě nějaký podobný.

  • Přečteno: 2052