Na co myslet při nákupu komody

Zrovna jste se přestěhovali, a nebo jenom reorganizujete byt? V tom případě už jste určitě řešili problém s nábytkem, lépe řečeno s jeho nedostatkem. Nábytek totiž nekoupíte v každém druhém obchodě a rozhodně ne takový, do kterého byste se na první pohled zamilovali. Při výběru musíte zvážit spoustu věcí, abyste domů přišli s tím nejlepším. Pokud zrovna hledáte novou komodu, máte štěstí, protože jsme si pro vás připravili pár tipů na to, jak ji sehnat.

dřevěná komoda

 Komoda je rozhodně jeden z nejdůležitějších a nejběžnějších druhů úložného nábytku. Nabízejí spustu prostoru a díky své relativně malé výšce slouží také jako polička. Proto můžete často vidět komody, které souží jako prostor pro dekorování pomocí květináčů nebo svíček. Výsledek může vypadat opravdu úžasně. Pokud vyberete správně. Po přečtení toho článku určitě vyberete. Na co teda máte myslet?

Rozměry

Začneme u toho nejdůležitějšího. Můžete sice najít komodu, která vypadá naprosto dokonale, barevně perfektně zapadá k ostatnímu nábytku a rozmístění poliček je přesně takové, jaké jste si představovali. Problém ale nastane tehdy, když ji přivezete domů, složíte a zjistíte, že ji vlastně nemáte kam dát. Před nákupem si pořádně změřte prostor, kam chcete komodu postavit. Jak se to říká? Dvakrát měř, jednou kup komodu.

Materiál

Materiál vybírejte nejen z hlediska kvality a vzhledu, ale také kvůli tomu, jaká je u vás doma situace. Pokud u vás bydlí samí dospělí lidé, klidně si pořiďte komodu z dražšího materiálu (úžasná je komoda borovice). Pokud vám ale po bytě běhá malé dítě, které na nábytek rádo rozlévá sladká pitíčka, nebo se pomalu dává na kariéru umělce a po nábytku čmárá barvičkami, budete moná zatím chtít levnější variantu.

Doprava

Pokud máte vlastní auto, kterým si můžete těžkou komodu sami odvézt domů, máte štěstí. Můžete si sami udělat výlet po obchodech s nábytkem a vesele vybírat jejich kousky. Pokud ale takový luxus nemáte a jste už zoufalí z toho, že nemáte jak komodu dostat domů, podívejte se na nábytek na internetu. E-shopy s nábytek jsou čím dál oblíběnější díky obřímu výběru a hlavně pohodlí, které s nákupem přicházejí. Váš nábytek vám přivezou až domů a vám stačí jej už pouze sestavit. Příklad internetového obchodu s nábytkem je dona-shop.cz, kde kromě komod nakoupíte vybavení pro celý byt.

komoda borovice

 

  • Přečteno: 1145