Jak správně procvičovat zvídavé hlavičky s hlavolamy pro děti

Děti jsou přirozeně velmi zvídavé a baví je řešit různé hádanky a hlavolamy. Když budou děti pravidelně hledat řešení složitých úkolů, mohou si zároveň procvičovat paměť, představivost, kreativitu i logické myšlení. Poradíme vám, jak vybrat ty správné hlavolamy pro děti, kterými jejich chytré hlavičky zaručeně zaměstnáte.


Hlavolamy pro děti ze dřeva


Často nelehká hádanka, kterou dřevěné hlavolamy představují, zabaví nejen děti, ale i dospělé. Dřevo je pro výrobu hlavolamů velmi kvalitní a snadno zpracovatelný materiál, a vy tak budete moct provětrat své závity hned několika způsoby. Velmi oblíbené jsou hlavolamy složené z více částí, které je potřeba díky správnému řešení a trpělivosti od sebe oddělit nebo naopak složit dohromady, do různých obrazců. Zkuste si třeba zahrát na staré Egypťany a postavit pyramidu.

Magnetické hlavolamy pro děti


Vhodnými hlavolamy, které mimo logického myšlení procvičí také jemnou motoriku a pomohou zlepšit koordinaci rukou i očí, jsou magnetické labyrinty. Ty většinou fungují na principu základní desky s mnoha cestičkami po kterých mohou libovolně cestovat barevné kuličky. Úkolem dětí je najít pomocí magnetického pera tu správnou cestu pro každou kuličku, nebo je zkusit rozdělit podle barev.

Hmatové hlavolamy pro děti


Malým objevitelům a zvídavým dětem určitě uděláte radost s hlavolamy na procvičování hmatových smyslů. Tyto hlavolamy jsou vhodné především pro děti, u kterých chcete rozvíjet jejich logické myšlení, posilovat trpělivost a budovat představivost. Pořídit je můžete například v podobě dřevěných kostek s různými otvory a výřezy, které je potřeba seřadit do správného obrazce či spojovat kostičky se stejným výřezy. Pořídit lze také různé hmatové hry, při kterých se děti naučí rozeznávat stejné povrchy i se zavázanýma očima.

Logické hry a další hlavolamy pro děti


Namáhání mozkových buněk nemusí být žádná nuda! Už i některé stolní a karetní hry jsou totiž zaměřené přímo na procvičování logiky. Z široké řady vědomostních a paměťových her si můžete vybrat tu pravou, která zabaví celou rodinu. Pro menší děti lze pořídit hry s obrázky a pro starší například hry s procvičovacími kartičkami z oblasti matematiky, geometrie nebo zeměpisu. Další skvělou formou tréninku paměti jsou také různé puzzle, skládačky s obrázky nebo mozaiky, které jsou velmi záludné, jelikož nemají pouze jedno řešení a mohou vás i vaše ratolesti pořádně potrápit.

  • Přečteno: 675