Jak se provádí hubení štěnic?

Hubení štěnic

Štěnice bývají problémem spojeným s lacinými hotely a bývá problém se jich zbavit. Můžete si je ale přinést štěnice také z dovolené, nebo je může přinést návštěva, která je omylem přinesla z veřejného místa. Jak poznáme, že se o problém se štěnicemi jedná a jak na hubení štěnic?

Jak poznat přítomnost štěnic

Štěnice nejsou na první pohled patrné, protože přes den jsou výhradně ukryté. Mohou se nacházet v matracích, čalounění, za rámy obrazů, pod podlahou a dokonce za tapetami. Vylézají až v noci a hledají lidskou krev. 

Tedy prvním příznakem, že se u Vás nacházejí štěnice, jsou zpravidla následky jejich kousnutí. Malé štípance podobné komárům, obvykle nacházející se v řadě za sebou. Pokud netrpíte citlivostí na hmyzí kousnutí je možné, že si těchto boláků nemusíte ani všimnout.

Pak tedy zbývá zvýšit pozornost v okolí Vaší postele. Poblíž své potravy totiž štěnice po krmení zanechávají svůj trus. Trus má vzhled malých hnědočervených skvrnek.

 

Hubící metody

Ještě než si jste jistí, že se u Vás nacházejí štěnice, je dobré si pořídit pasivní monitorovací past s feromony, které štěnice polapí a Vy můžete co nejrychleji začít proti nezvaným hostům bojovat. Je totiž důležité začít s hubením co nejdřív, protože se rychle množí a jsou velmi odolné.

Když tedy následně zjistíte, že se pár štěnic v pasti nachází, rychle přejděte k první pomoci - profesionálním postřikům proti štěnicím. Vsaďte radši na kvalitu od zpecializovaného výrobce, než chemii z drogérie. Stačí dva nástřiky do místa výskytu štěnic a máte o ně postaráno.

Pokud i po spreji nacházíte doma štěnice, vyzkoušejte takzvanou dýmovnici. Dým se dostane do všech koutů pokoje a po vyvětrání nezanechává zápach. Před použitím se poraďte se svým lékařem a veterinářem Vašeho mazlíčka.

Ještě pořád se u Vás nachází štěnice? Je tedy třeba vsadit na profesionály. Pokud bydlíte v paneláku, je třeba nahlásit správci výskyt štěnic a provést deratizaci i v okolních bytech, protože se rychle rozlézají a určitě se k Vám vrátí. 

 

  • Přečteno: 1257