Chcete působit reprezentativně? Doplňte svůj outfit drahými šperky

Pokud se domníváte, že vzhled v podnikání není důležitý, potom jste na omylu. Přece jen, ruku na srdce, když jdete na pracovní schůzku s obchodním partnerem, nejprve se díváte na to, jak je oblečený, zda má upravené vlasy, nehty a podobně. Přestože si to ani neuvědomujete, vzhled hraje v podnikatelském světě obrovskou roli. Jestliže chcete působit reprezentativně, nezapomeňte ani vy na detaily, jako jsou šperky.

Představte si, že si oblečete společenské šaty, k nim přizpůsobíte účes, ale už zapomenete na šperky, potom outfit působí nedokonale. Zaměřte se i na detaily, jako jsou šperky. Zatímco do šatů s větším výstřihem se hodí náhrdelník, ke košili a kalhotám zase zvolíte spíše blyštivé náušnice a náramek. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké šperky ano a jaké naopak ne.

Šperky z bílého zlata jsou „in“

Pravděpodobně si říkáte, že bílé zlato se podobá stříbru, a tak zvolíte stříbrné šperky, že to nikdo nepozná. Jestliže se však setkáváte s vlivnými lidmi a byznysmeny, věřte, že rozdíl poznají pouhým okem. Zvolte raději dámské náramky z bílého zlata, protože ty vám nikdy nezčernají, ani když je budete nosit každý den.

Bílé zlato má stejné vlastnosti jako klasické žluté zlato, tedy je pevné, odolné a hlavně hodnotné. Pokud investujete do šperku, nemusíte se obávat, že by ztratil někdy na hodnotě. Stříbro je však měkké a poddajné, například u prstýnků se velice často stává, že se stříbro deformuje.

Kde šperky nakupovat?

Vyhněte se pouličním prodejcům, protože většinou se nejedná o pravé zlato. Obraťte se přímo na zlatnictví a stříbrnictví, kde máte jistotu, že se vám pod ruky dostane kvalitní drahý kov. Předejdete tak tomu, abyste se potom bouchala do hlavy, že jste koupila špatně.

  • Přečteno: 1046