Zlaté šperky s diamanty jsou nejlepší investicí

zlaté šperky s diamanty

Šperky se od pradávna dědí v rodině z jedné generace na druhou. Uložení rodinného majetku do šperků bylo velmi populární ještě za první republiky. Určitě se mezi vámi najdou šťastné ženy, které mají doma brož nebo prstýnek po prababičce. Postupem času se trend v investování do šperků zase úspěšně vrací.

Šperky pro nás tedy mají nejen citovou hodnotu, ale také investiční. Hodnota zlata a drahých kovů je stabilnější než hodnota peněz. Pokud tedy uvažujete nad tím, jak své volné finanční prostředky efektivně využít, zlaté šperky s diamanty jsou jasnou volbou. Darovaný šperk s diamantem tak nemusí být jen velkým finančním výdajem. Nákupem diamantů naopak myslíme na budoucnost našich potomků. Zkombinuj tedy radost ze šperků spolu s výhodnou investicí.

Lepší stabilitu nenajdete

Nákup šperků s drahými kameny je alternativní investicí podobnou nákupu uměleckého díla. Stabilita investice se přirovnává také k nákupu nemovitostí. Ty mají dnes rekordně vysokou cenu. A právě takové investice patří v dnešní době k těm nejjistějším. Hodnota investice se oceňuje nejen na základě kamene, ale i materiálu ze kterého je šperk vyroben. S tím, že celkové ohodnocení kvalitního šperku bývá po letech často několikanásobně vyšší než vstupní suroviny. Nerostné bohatství je na naší planetě značně omezené. To způsobuje neustálý růst ceny diamantů. Vzácnost, design nebo známý návrhář šperku, to vše ještě zvyšuje očekávanou hodnotu blyštivého kousku pro další pokolení. Nejčastější jsou investice do zlata a drahých kamenů. 

Dlouhodobé investice se nezhodnotí přes noc

Při nákupu diamantového šperku musíš počítat s faktem, že jsou to dlouhodobě uložené finanční prostředky. Zhodnocení šperků se nestane nikdy přes noc. To znamená, že prsten, který jsi dostala před měsícem, se za tak krátký čas nezhodnotí na jeho několikanásobnou částku. Nechtěné šperky se proto dávají do zastaváren, kde za ně dostanete rychlou hotovost. Částka bude v takové situaci ale o něco nižší, než byla kupní cena. Naštěstí těmto rychlým prodejům zabraňují citové vazby majitelů šperku. Investice do diamantů se výhodně zhodnotí nejdříve až za deset let.

Výhody investice do diamantových šperků

  • Udělají velkou radost současnému majiteli, ale ještě větší radost bude mít nový majitel za pár desítek let.
  • Ze šperků se narozdíl od nemovitostí neplatí pravidelná daň.
  • Hodnota i malého kamene za pár let několikanásobně vyroste.
  • Přečteno: 1630